fbpx
סגירה

ויזת נווד דיגיטלי – משנה את כללי השהייה בעולם

ויזת נווד דיגיטלי
מאז המגיפה, רבים מאיתנו נהנו מהחופש לעבוד מכל מקום. אולי כבר ידענו את זה, והמגפה שפקדה אותנו הייתה פשוט הזרז לשינוי הלך הרוח הזה. עם זאת, דבר אחד בטוח, אם יש חיבור אינטרנט יציב, רבים יכולים להרשות לעצמם לעבוד מכל מקום בעולם, מה שנקרה- להיות נווד דיגיטלי. בעקבות כך, מדינות רבות השיקו צורה כלשהי של ויזת נווד דיגיטלית כדי לאפשר לעובדים מרוחקים לעבוד בקלות במדינה שלהם.
לדוגמה: פורטוגל השיקה את ויזת נווד דיגיטלי משלה ב-30 באוקטובר 2022, המאפשרת לעובדים מרוחקים לחיות ולעבוד מרחוק בפורטוגל.
תוכן עניינים
יוסף טיראן - נווד דיגיטלי | בניית אתרים

היי שמי יוסף, בן 26 ומנהל אורח חיים כנווד דיגיטלי מעל חצי שנה. אחרי שגיליתי את הדרך חיים הזאת התברר לי שלא ניתן לעצור.
השילוב בין חופש ועבודה יחד זה דבר פשוט מדהים. במהלך המסע שלי (שעדיין קורה) נתקלתי ונשאלתי לא מעט פעמים
על מה ואיך אני מאפשר לעצמי להתנהל כך, איך אני עושה את זה ואיך ההתמודדות היומית שלי.
לאחרונה התחלתי להתעניין בתהליך הפקת ויזת נווד דיגיטלי ובמאמר הבא בוצע מחקר שאולי יכול לעזור לכם ואני הולך להסביר בקצרה היכן באילו מדינות ניתן להגיש בקשה לויזת נווד דיגיטלי.

ודרך אגב – אינני יועץ בתחום או מלווה בתהליך מסוג זה, המאמר נכתב נטו מתוך תחביב לעולם הנוודות.
אני מקווה שתוכלו למצוא את שאר האינפורמציה באתרים יותר ממוקדים לאותה מדינה בה אתם מתעניינים.
המאמר מדבר בלשון זכר, אך מופנה לכל המגדרים והמינים 🙂

כדאי לדעת.

משום שתהליך הפקת ויזת נווד דיגיטלי זהו עניין די חדש בעולם, החוקים והכללים משתנים בכל יום ויום בהתאם לאותה מדינה. אני ממליץ בנוסף להמשך קריאת המאמר לבצע עוד מחקר על אותה מדינה שאתם מתעניינים וזאת בכדי ליישר קו ולוודא שהכל באמת מדבר אליכם.
בלי קשר לאחרונה עוד ועוד מדינות משיקות את הויזה ושווה לבדוק על מדינות חדשות שלא ציינתי, כמובן שאשתדל לעדכן תמיד 🙂

איך נווד דיגיטלי משתמש בוויזת נוודים דיגיטליים?

מי שמנהל אורח חיים נייד ומשלב עבודה מרחוק נקרא נווד דיגיטלי – מישהו שמשתמש בטכנולוגיה כדי לעבוד מרחוק בזמן שהוא רחוק מהבית.

מדינות רבות מציעות לאנשים כאלה ולתלויים בהם אשרות נוודים דיגיטליות.

ויזות נוודים דיגיטלים הופכות לתשובה עבור אלה שרוצים להמשיך לעשות את עבודתם מרחוק, רצוי מחו”ל ובמיוחד מאירופה. ויזות לנוודים דיגיטליים ממלאות ואקום משפטי עבור עובדים מרוחקים המעוניינים לבלות פרקי זמן קצרים או ממושכים בחו”ל בעבודה עצמאית, מאחר ומדובר באנשי המקצוע היכולים לקחת איתם את העבודה שלהם לכל מקום שהם הולכים.

חלק מוויזות נוודות דיגיטלית תוכננו במיוחד עבור נוודים דיגיטליים בעוד שאחרות הותאמו מאשרות עבודה קודמות, עם כמה וריאציות ביניהן אך בדרך כלל עוקבות אחר אותו רעיון: מתן אישור שהייה זמני המאפשר לזרים לשהות בין שישה חודשים לשנתיים באותה מדינה ולעבודה מרחוק.

רוב הנוודים דיגיטליים עובדים מרחוק תחת אשרת תייר שהופך את כל העניין ללא חוקי. לכן, כדי לספק לכל נווד דיגיטלי בסיס חוקי לעבודה בזמן נסיעה, מדינות רבות מנפיקות ויזות נוודים דיגיטליות.

אשרות אלו הן לרוב לטווח קצר ואינן מציעות מסלול לקבלת אזרחות אך מהוות הזדמנות מצוינת לנוודים ופרילנסרים שרוצים לטייל ולעבוד מרחוק. מנגד ישנן מדינות אשר מתוך הכרה בפוטנציאל להגביר את תעשיות התיירות שלהן, מקלות על השגת תושבות זמנית בזמן עבודה בחברה זרה, כמו למשל, קרואטיה וספרד, מה שלא רק עוזר למלא את הפערים בעונת השפל ביעדים תלויי תיירות, אלא מציע לאזרחים שאינם איחוד האירופי את השקט הנפשי ואת ההזדמנות לעבוד באופן חוקי מרחוק.

מהי הגדרתה של ויזת נווד דיגיטלי?

ויזה עבור נווד דיגיטלי היא הרשאה לעבוד במדינות בזמן שהמועמדים שוהים שם. כמו ויזות תייר, קל להשיג אותן, אך בנוסף הן מאפשרות שהות ארוכה יותר.

אשרת נוודים דיגיטלית מאפשרת למחזיק בה לעבוד במהלך שהותם במדינה בתנאי שאינם נכנסים לשוק העבודה המקומי.  הם אינם מתחרים על משרות עם תושבים מקומיים ועובדים באופן עצמאי ממעסיקים מקומיים. אתם צריכים לקבל אשרת נווד דיגיטלית רק אם אתם שוהה יותר מהזמן המותר עם ויזת תייר. במקרה זה, עליכם לעמוד בדרישות אשרת נוודים דיגיטלית, המשתנות ממדינה למדינה אך בדרך כלל כוללות הוכחת הכנסה.

דבר חשוב!

לא ויזת נווד דיגיטלי ולא ויזת תייר מאפשרים למחזיקים להיות מועסקים בחברה מקומית באותה מדינה.

היכן נווד דיגיטלי יכול לקבל אשרת נוודות דיגיטלית נכון לשנת 2022?

כיום כ-43 מדינות מציעות אופציה לקבלת אשרת ויזה לנוודים דיגיטליים, אם כי לא תמיד ניתן להתייחס אליה כזו.
שימו לב שעד היום אין ויזת נוודים דיגיטלית בארה”ב. עם זאת, לארה”ב יש סוגי ויזה רבים אחרים ואישורי שהייה לאזרחים זרים שיכולים לחול על נווד דיגיטלי, וייתכן שעדיין ניתן לגור בארה”ב ולעבוד כפרילנסר.

רשימת המדינות לקבלת אשרת ויזה לנווד דיגיטלי

ויזת נווד דיגיטלי ארגנטינה

ארגנטינה

ממשלת ארגנטינה השיקה ויזה לנוודים דיגיטליים ב-21 במאי 2022. ויזת נוודים דיגיטלית הארגנטינאית מאפשרת לנוודים דיגיטליים לעבוד מרחוק עבור חברה בינלאומית או ארגנטינאית.

ויזת נווד דיגיטלי קוראטיה

קוראטיה

הרשויות בקרואטיה השיקו את הויזה שלהם לנוודים דיגיטליים בשנת 2021 כדי לעודד עובדים מרחוק לחיות בקרואטיה בזמן העבודה.

ויזת נווד דיגיטלי אסטוניה

אסטוניה

ויזה זו נקראת במפורש Visa Digital Nomad והיא הושקה בסוף 2019 במטרה לכוון לנוודים העובדים מרחוק.

ויזת נווד דיגיטלי איסלנד

איסלנד

הגרסה האיסלנדית לויזה לנוודים דיגיטליים הושקה על ידי המדינה באוקטובר 2020 ונקראת ויזה איסלנדית לעובד מרחוק. אשרה זו משמשת גם כרישיון שהייה זמני.

ויזת נווד דיגיטלי נורבגיה

נורבגיה

נורבגיה מציעה ויזות לנוודים דיגיטליים המעוניינים לחיות ולעבוד בסוואלברד, אחד המקומות היקרים ביותר לחיות בעולם. הויזה תקפה לכל החיים, ואתם פשוט צריכים להראות שיש לכם מספיק כסף כדי לתמוך בשהותכם שם. החיים בסוואלברד יכולים להיות די קשים בגלל הטמפרטורות הנמוכות מאוד ו-24 שעות החושך שחווה הארכיפלג במשך כארבעה חודשים בשנה, מנובמבר עד פברואר. עם זאת, החיים בסוואלברד הם חוויה שנוודים דיגיטליים יזכרו לכל החיים.

ויזת נווד דיגיטלי ברזיל

ברזיל

ברזיל מציעה אשרת ויזת נווד דיגיטלי למשך של 12 חודשים בהשוואה לויזת תייר שמאפשרת לכם לשהות במדינה עד 3 חודשיים עם אופציה להארכה של 3 חודשים נוספים ולא יותר, תוכלו לחיות במדינה ללא תשלום במיסים, תקבלו גם את כלל ההטבות כמו שכל תושב מקבל.
קראו על נווד דיגיטלי בברזיל: לחצו כאן

ויזת נווד דיגיטלי קוסטה ריקה

קוסטה ריקה

ויזת נווד דיגיטלי זו היא ויזה די קלה להשגה ומאפשרת למחזיקים להישאר במדינה למשך שנתיים, עם אפשרות להאריך זאת עוד יותר. הויזה מיועדת למשקיעים קטנים שרוצים לספק את שירותיהם בקוסטה ריקה. תצטרכו להוכיח שיש לכם בסביבות 2500 דולר לחודש כהוכחה להכנסה קבועה.

ויזת נווד דיגיטלי צ׳כיה

צ׳כיה

אשרת פרילנסר מיועדת לאלו המחפשים לעבוד לפי לוח זמנים משלהם ולגור בצ'כיה. האשרה תקפה עד שנה ולאחר מכן ניתן להאריך אותה בשנתיים נוספות. הוויזה עולה בסביבות 223 אירו, ותצטרכו להוכיח שיש לכם הכנסה של 5,767 אירו בחשבון הבנק.

ויזת נווד דיגיטלי גרמניה

גרמניה

נווד דיגיטלי יכול להגיש בקשה לויזה עצמאית גרמנית, המאפשרת למחזיקים לעבוד עם סטארט-אפים, עסקים או יחידים שונים על חוזים במשרה חלקית או על בסיס חוזה.

ויזת נווד דיגיטלי מקסיקו

מקסיקו

אם אתם רוצים לגור במקסיקו תוך כדי עבודה כנווד דיגיטלי, אשרת תושב מקסיקו זמנית היא הימור בטוח. ניתן לשהות במדינה למשך שנה ולאחר מכן ניתן להאריך את הויזה עד שלוש פעמים נוספות.

ויזת נווד דיגיטלי פורטוגל

פורטוגל

ויזת נווד דיגיטלי הרשמית של פורטוגל הושקה ב-30 באוקטובר 2022. אשרה זו מספקת למחזיקים בה את היכולת לחיות ולעבוד במדינה. ישנן שתי קטגוריות בהן תוכלו לבחור, אשרת שהייה זמנית, שתקפה לשנה אחת, או אישור שהייה דיגיטלי של נוודים, למי שמחפש להבטיח תושבות במדינה. אישור שהייה של נווד דיגיטלי מאפשר לכם להיות תושב המדינה, עם אפשרות לאזרחות לאחר חמש שנים, בתנאי שעמדתם בכל הדרישות. כדי להיות זכאים לוויזת נוודים פורטוגלית, על המועמדים להרוויח לפחות 2,800 אירו לחודש - פי ארבעה משכר המינימום של פורטוגל.

גם ספרד ואיטליה בדרך להשקת ויזת נווד דיגיטלי

ספרד ואיטליה הן בין המדינות באירופה בתהליך של הפעלת תוכניות ויזות נוודים דיגיטליות משלהן. על פי חוק הסטארט-אפ שהוצג לאחרונה בפרלמנט הספרדי, אנשים העובדים מרחוק עבור חברות זרות יורשו לגור במדינה מבלי להזדקק לאשרת עבודה מלאה.

הויזה החדשה המוצעת תהיה פתוחה לעובדים זרים המועסקים על ידי חברות שאינן ספרדיות וצפויה להתחיל בשנת 2023 לאחר הליך החקיקה המאפשר אותה. לפסיקה זו חיכו נוודים רבים בקוצר רוח מכיוון שמדריד, ולנסיה וברצלונה, בין שאר ערים ספרדיות, הן כבר מקומות מבוקשים על ידי נוודים דיגיטליים ועובדים מרוחקים ופרילנסרים אחרים. מהירות האינטרנט של ספרד היא מהמהירות באירופה, מה שמאפשר לנוודים דיגיטליים לעבור לאזורים כפריים שבהם דמי השכירות נמוכים. ערים ועיירות קטנות רבות מציעות תוכניות מקוריות במטרה למשוך אותן כחבל הצלה לאוכלוסייתן המתמעטת.

איטליה היא גם מועדפת על נוודים דיגיטליים ולמרות שעד כה המדינה לא הקימה מסגרת חוקית, היא הודיעה מוקדם יותר השנה כי אשרה חדשה לעובדים מרוחקים נחתמה בחוק האיטלקי.

בניגוד למדינות אחרות עם תוכניות קיימות, זו של איטליה מכוונת ל’עובדים בעלי מיומנות גבוהה’, שמשמעותם עדיין לא ברורה אך כנראה מעידה על כך שיידרש תואר שני. בנוסף הוזכרו תנאים אחרים כמו ביטוח בריאות, רישום פלילי נקי וציות למס באיטליה לפני הגשת הבקשה. ויזת נווד דיגיטלי איטלקית תימשך שנה עם אפשרות לחידוש וניתן להאריכה לבני משפחה קרובים. דרישת ההכנסה יכולה להיות בין 2,500 אירו ל-3,000 אירו בחודש.

יוסף טיראן

יוסף טיראן

היי שמי יוסף טיראן, בן 27 ובעל עסק לשיווק דיגיטלי ובניית אתרים לעסקים עם מעל 3 שנות ניסיון בתחום. אני נווד דיגיטלי, עובד מטייל בעולם במטרה להגשים את החלומות שלי לפני שאני מזדקן. האגדה מספרת שכל לקוח תופס אותי במדינה אחרת! התחלתי לכתוב מאמרים בנושאים שונים שאני אוהב בכדי לתת מידע והשראה לאנשים שמתעניינים בתחומי עניין שאני יוצר בתוך האתר שלי. אם יש לכם שאלות בכל אחד מן הנושאים שאני כותב כאן, תרגישו חופשי ליצור איתי קשר ואשמח לעזור בכל נושא!

שתפו:

שאלות ותשובות

נווד הוא אדם שנע ממקום למקום, ולא אוהב להיות במקום אחד ותמיד יהיה בתנועה.
על המונח הזה נוסיף לפטופ או עבודה מרחוק והנה לכם נווד דיגיטלי.
נווד דיגיטלי לא תלוי בזמן ולא במקום גיאוגרפי.

כל עוד עבודתו תתבצע עם מקום נגיש לאינטרנט חזק שיאפשר לו לקיים את עבודתו כשורה,
זה יכול להיות מבית קפה מקומי, מהבית, או אפילו מחוף הים או על צוק עם קליטה.

ויזה עבור נווד דיגיטלי היא הרשאה לעבוד במדינות בזמן שהמועמדים שוהים שם. כמו ויזות תייר, קל להשיג אותן, אך בנוסף הן מאפשרות שהות ארוכה יותר. אשרת נוודים דיגיטלית מאפשרת למחזיק בה לעבוד במהלך שהותם במדינה בתנאי שאינם נכנסים לשוק העבודה המקומי.

כיום כ-43 מדינות מציעות אשרת ויזה לנוודים דיגיטליים והרשימה גודלת מיום ליום.
שימו לב שכיום עדיין אין ויזת נווד דיגיטלי בארה”ב.

להלן רשימה שיכולה לעזור לכם להתחיל להיות נוודים דיגיטלים פרילנסרים:

שווה לעקוב!

האם אהבתם את התוכן שאני משתף?
הרשמו עכשיו לניוזלטר שלי ותהנו מעדכונים שוטפים בדוא״ל שלכם.