סגירה

בניית אתר לחברות וארגונים – פיתוח אתר חדש ויוקרתי

בניית אתר לחברות וארגונים

אתר אינטרנט הוא לא רק הפנים של החברה. זוהי פלטפורמה העוזרת לעסקים בפתרון בעיות שונות. האתר מאפשר להגביר את יעילות המכירות, לשפר את התקשורת הפנימית והחיצונית, להגביר את המודעות למותג וכן להשיק מספר קמפיינים פרסומיים חדשים. לצד זאת, אתר אינטרנט משפר את המוניטין של הארגון ומושך לקוחות חדשים. כדי להפוך את האתר ליעיל ומוכר, בעת בניית אתר לחברות וארגונים צריך לעקוב אחר כמה כללים. מהם הכללים הללו וכיצד לבנות אתר עבור חברות וארגונים – נדבר על כך במאמר זה.

תוכן עניינים

בניית אתר לחברות – מה חשוב לדעת?

כל עבודת בניית אתר לחברות וארגונים חייבת להתחיל בהכנה קפדנית. לפני שניגשים למלאכה חשוב להגדיר כמה נקודות שיהוו את הבסיס לפיתוח, כמו למשל, האם מדובר בפרויקט מסחרי או לא. אתרים מסחריים נוצרים למטרות רווח, לא מסחריים – רק לשימוש אישי והחלפת מידע. רוב האתרים באינטרנט כיום הם מסחריים. בנוסף יהיה צורך להחליט מה היא המטרה העיקרית של האתר והפונקציות שיהיו בו. כמו כן, ניתוח קהל יעד הוא שלב הכרחי כאשר אתם בונים אתר לחברות וארגונים.

שלבי תכנון ובניית אתר לחברות וארגונים

כפי שכבר הבנו, כל חברה צריכה אתר כדי להצליח. אבל לא סתם אתר, אלא איכותי ומעניין, יפה ואינפורמטיבי. גם בשלב החשיבה על הרעיון והמבנה של משאב מקוון, צריך לזכור שפיתוח אתרים צריך קודם כל לקחת בחשבון את צרכי המשתמשים. רק אז הם יעברו לקטגוריית הלקוחות והחברה תתחיל להרוויח. לכל תהליך בניית אתר לחברות וארגונים יש שלבי בנייה ברורים, ואם תעקבו אחריהם, התוצר הסופי שלכם יהיה תואם לציפיות.

אפיון ועיצוב האתר

לכל פרויקט יש מראה שונה ומטרה שונה. בחלק מהפרויקטים אפיון האתר קצר ופשוט, בעוד שבאחרים יש בו הרבה עמודים והוא נראה יותר כמו חוברת. אבל, למרות זאת, ניתן לחלק את פרטי האפיון לכמה קבוצות שונות:

  • קהל היעד שהאתר מיועד להם.
  • תיאור עיצוב האתר ויצירת חווית משתמש.
  • תיאור טכני של אופן פיתוח בניית האתר.

הדבר העיקרי בעת בניית אתר לחברות וארגונים הוא מבנה ברור לוגית ותוכן מידע מירבי. ניווט מחושב תורם לשימוש הנוח באתר. בנוסף למבנה, תפקיד עצום בהערכת האתר על ידי הקוראים ממלא עיצובו. המראה של האתר צריך להיות נעים ומקורי, אבל לא עמוס מדי עם שפע של פרטים וגוונים צעקניים. אפיון הוא שלב אחד לפני פיתוח האתר בפועל. האפיון מאפשר ללקוח לחדד את הרעיון שלו, ואילו למפתח האתרים לקבל את כל המידע הרעיוני הדרוש לו כדי לבנות אתר מוצלח ומניב.

תכנון המערכת

תכנון מערכת מתחיל בשאלה הבסיסית ביותר: מה המערכת אמורה לעשות? ברגע שתדעו כיצד המערכת פועלת, תוכלו להתחיל לתאר את האתר העתידי שלכם, לתכנן כיצד הוא יעבוד ולהתחיל בניית אתר לחברות וארגונים. אפיון ועיצוב כוללים את כל הממשקים החשובים כמו ממשקי משתמש, ממשקים רספונסיביים ועוד. חשוב לבחור במערכות המתאימות לבניית האתר שלכם, כדי שהמערכת תהיה מוגדרת בצורה שתשאיר את האתר קל, מהיר וזמין לשימוש.

עיצוב חווית משתמש UX

עיצוב חווית משתמש בעת בניית אתר לחברות וארגונים הוא תהליך של שיפור שביעות רצון המשתמשים באפליקציות ואתרי אינטרנט, המתרחש תוך הגברת השימושיות, הנגישות והאפקטיביות של האינטראקציה של הצרכן עם אתר אינטרנט או אפליקציות. המטרה של עיצוב UX היא ליצור מוצר דיגיטלי שהמשתמש ירגיש איתו בנוח.
זה כולל איך המוצר מתפקד והמשתמש מנהל אותו: היררכיית תוכן, ניווט ברור ופונקציונליות של אלמנטים ויזואליים. מסע המשתמש הוא כלי UX רב עוצמה הממחיש בבירור את האינטראקציה של המשתמש שלב אחר שלב עם המוצר. הוא מציג את רצף הפעולות שמבצעים משתמשים חדשים או מנוסים לפני ההשקה ובמהלך השימוש במוצר. ניתן להמחיש את נתיב המשתמש באמצעות טקסט, תרשים או צורות וחצים.

כל השיטות הללו יוצרות חווית משתמש שכן הן קובעות את הרצונות, הצרכים וההתנהגות של המשתמש. בדרך זו, בעת בניית אתר לחברות וארגונים ניתן ליצור מוצר עם הפונקציונליות הטובה ביותר. הנתונים שנאספו בשלב זה הופכים לבסיס שעליו הולך להיבנות האתר. יצירת אב טיפוס בעזרת Figma Editor מאפשר למשתמשים ליצור אבות טיפוס אינטראקטיביים של העיצובים שלהם שניתן לשתף עם בעלי עניין לצורך משוב.

דוגמה לעיצוב אתר ע״י Figma
דוגמה לעיצוב אתר ע״י מערכת Figma

פיתוח על גבי מערכת ידידותית ונוחה למשתמש

שלא כמו לפני מספר שנים, עבור בניית אתר לחברות וארגונים באופן מקצועי, שגם נראה מצוין וגם מעביר את המסר הרצוי, אתם כבר לא חייבים להיות בקיעים בכל שפות התכנות. אתם תוכלו להשתמש במערכות ידידותיות לבניית אתרים, כמו לדוגמא, וורדפס (WordPress). בניית אתרים בוורדפרס תאפשר לכל אחד ליצור באופן עצמאי אתר אינטרנט משלו או תאגידי, ללא ידע בתחום התכנות, הפריסה והעיצוב. 

וורדפרס היא מערכת CMS ויחד עם זאת אחת מתוכנות יצירת האתרים הפופולריות ביותר. ההערכה היא כי יותר מ-40% מהאינטרנט פותחו בוורדפרס. מדובר בתוכנת קוד פתוח, כלומר ניתנת למשתמשים גישה לקוד שלה, אותו ניתן לשנות כדי שיתאים לצרכיהם. זה גם מספק גישה לעדכונים קבועים וחינמיים.

בניית אתרים בוורדפרס עם תוסף אלמנטור

במקרים רבים, כדי לעבוד עם אלמנטים מסוימים בוורדפרס, צריך לפנות לקידוד. תוסף ה- Elementor שנמצא בספריית התוספים של וורדפרס הוא פתרון יעיל לבעיות אלו. Elementor הוא בונה דפים עשיר בתכונות. העיצוב נעשה בעזרת אלמנטים מוכנים שאתם בוחרים בגרירה ושחרור פשוטה ומגדירים את ההגדרות הדרושות דרך פאנל ניהול נוח. אין קוד או תכנות. הודות לתוספים מסוג זה, החיים הפכו להרבה יותר קלים עבור אנשים שבעצמם רוצים ליצור אתרים ודפי נחיתה. אם אלמנטור תוכלו להרכיב את האתר שלם ממש כמו לגו.

הנעה לפעולה בתוך האתר

הנעה לפעולה היא תמונה או שורת טקסט אותם טומנים במהלך בניית אתר לחברות וארגונים, המעודדים את הלקוחות הפוטנציאליים לנקוט בפעולה. הפעולה יכולה להיות כל דבר: הורדת מסמכים, הרשמה לכנסים או ויבנרים, קופונים, הרשמה לניוזלטר, פופאפ קופץ.