fbpx
סגירה

קידום ברשתות החברתיות – איך מתחילים?

קידום ברשתות החברתיות

קידום ברשתות החברתיות –
איך להגדיל חשיפה במהירות?

קידום ברשתות החברתיות הוא עוד ערוץ שיווקי בעולם שיווק דיגיטלי לעסקים (Social Media Marketing) הוא ערוץ אפקטיבי לאינטראקציה עם המשתמשים והגדלת התנועה לאתר,
וכתוצאה מכך גידול במכירות. ניתן ליצור קבוצות ופרופילים בפייסבוק, טיק טוק ואינסטגרם.
זה מאפשר לכם להגיע לקהל גדול, לספק מידע בזמן על מבצעים, הנחות וחדשות מותג.
לנוכחותן של קהילות חיות ברשתות החברתיות יש גם השפעה חיובית על מיקומו של האתר בתוצאות החיפוש בגוגל. 

תוכן עניינים

מה זה קידום ברשתות החברתיות?

אתם בטח כבר יודעים ששיווק הוא הדרך שבה חברה מתקשרת עם העולם החיצון כדי להרוויח. SMM הוא אחד מאותם ערוצי השיווק.

SMM – קידום ברשתות החברתיות, הוא אחד מסוגי השיווק באינטרנט שמטרתם ליצור אינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים באמצעות רשתות חברתיות ומסרים מידיים. קידום ברשתות החברתיות הוא כלי יעיל לפיתוח עסקי ומודעות למותג. קידום ברשתות החברתיות מאפשר לעסק:

 • להגביר את המודעות למותג
 • למשוך לקוחות חדשים
 • להגדיל מכירות
 • להגביר את נאמנות הקהל
 • לבנות תדמית מותג
 • ללמוד עוד על קהל היעד של העסק

מהם היתרונות של קידום ברשתות החברתיות?

לאחר שמנועי החיפוש עדכנו את המדיניות שלהם, האמון שלהם באתרים שיש להם קבוצות ברשתות החברתיות עולה משמעותית. כתוצאה מכך, קידום ברשתות החברתיות מאפשר לעסק להגיע למיקומים הטובים ביותר ברשתות החברתיות תחת מנוע החיפוש שלהם, ולהנות ממגוון יתרונות המסופקים על ידי קידום ברשתות חברתיות, כמו:

דיוקן של קהל היעד 

ניתן לראות מי מנוי עליכם ומי לא; מי מקיים אינטראקציה פעילה עם התוכן; מי מעוניין במוצר; אילו קשיים ובעיות יש לקהל והאם המוצר עוזר לפתור אותם. נוכחות ברשתות חברתיות ויצירת קשר עם הקהל מסייעים לחברה להבין טוב יותר את בקשותיה ולהתאים את התוכן והמוצר בהתאם לבקשות אלו.

סיקור ואזכורים 

ככל שתכני החברה מופצים יותר בעזרת קידום ברשתות החברתיות, כך המודעות למותג גבוהה יותר. אם אדם רואה פרסום עשר פעמים שהשירות שלכם הוא הטוב והנוח ביותר, כאשר יש לו משימה שהשירות פותר, הדבר הראשון שהוא יזכור זו החברה המוזכרת ביותר שיכולה לפתור את הבעיה הזו!

מעורבות 

מעורבות ברשתות חברתיות מושגת באמצעות לייקים, פוסטים חוזרים, תגובות, קליקים. מעקב אחר רמת המעורבות חשובה כדי לפרסם תוכן שיתפוס את המנוי ויגרום לו ליצור אינטראקציה עם העסק.

תנועה לאתרים

נקודה זו חשובה במיוחד עבור עסקים שהם בעלי אתרים ונותנים ושירותי אינטרנט. באמצעות קידום ברשתות החברתיות הם מושכים לקוחות לאתרים ולדפי הקידום של קמפיינים פרסומיים: הם אוספים לידים, רישומים וכתובות מייל, מוכרים סחורות ושירותים ועוד.

את הקידום ניתן לבצע דרך כל רשת חברתית פופולארית, ולהנות משלל יתרונותיה. 

קידום בפייסבוק

קידום בפייסבוק

אם ננסה לאפיין בקצרה את קהל הפייסבוק, אז הוא מורכב מנציגים של גילאים ופלחים מקצועיים שונים. בתור פלטפורמה חברתית, פייסבוק, ללא ספק, נותנת מקום לחומרי טקסט ותוכן. הרשת החברתית עצמה ממצבת את עצמה כאוניברסלית, אבל רוב התוכן מסתכם בטקסט אינפורמטיבי. פייסבוק בדרך כלל נאמנה לכל סוג של עסקים, בין אם זה B2B או מותגים אישיים. ישנן דוגמאות רבות לקידום איכותי ומוצלח של פרויקטים בעלי אופי שונה מאוד: אוכל, תקשורת, ספורט ופנאי. 

כדאי לשקול עבודה נוחה עם הגדרות קידום ברשתות החברתיות, כך תוכלו לכסות פלח של קהל יעד יחסית נרחב. פייסבוק מציעים מספר שירותים מאוד נוחים לקידום עסקים כמו: 

 • צ’אט בוט-  בעזרת צ’אט בוט תוכלו להפוך את תמיכת הלקוחות לאוטומטית חלקית. ניתן לכתוב שאלות נפוצות ותשובות אוטומטיות, ולשאלות מורכבות ואינדיווידואליות.
 • וידיאו לייב- כעת תוכל להזמין את העוקבים שלכם לצפות ולדון יחד בסרטונים שלכם בזמן אמת.
 • שירותי פרסום ממומן או קידום ממוקד על פי קהל יעד.
קידום באינסטגרם

קידום באינסטגרם

אינסטגרם הפכה מזמן מפלטפורמה לפרסום תוכן, תמונות ולערוץ תקשורת מלא עם המשתמש. אינסטגרם מציגה בפנינו מקרה שבו משתמש נחשף לעסק על ידי תמונה איכותית ומושכת. ליווי טקסט כאן הוא משני למדי (אבל זו לא סיבה להתייחס אליו ברישול).

היתרונות הבלתי מבוטלים של קידום ברשתות החברתיות דרך אינסטגרם כפלטפורמת קידום כוללים הגדרות אינטואיטיביות לקמפיינים פרסומיים, כיסוי משתמשים איכותי, מנגנוני SMM נוחים, כמו מעקב המוני ולייק המוני. אך כאן יש שני מנגנונים המסבכים את הקידום: 

 • דירוג הפרסומים- הפוסטים הנצפים והפופולריים ביותר נמצאים בעדיפות ההצגה בפידים של רוב המשתמשים. אם הפרויקט שלכם רק תופס תאוצה, תצטרכו להתמודד עם הגחמות של “הפיד החכם”. 
 • גורם נוסף שלא משחק לידיו של אף עסק הוא חוסר היכולת לפרסם קישורים ישירים למשאבים של צד שלישי (ניתן לעשות זאת בכותרת הפרופיל, אך לא בגוף הפוסט).

ישנם מספר כללים שחשוב להכיר בזמן קידום דרך האינסטגרם. אל תשכחו שאנחנו עוסקים בתוכן ויזואלי, כלומר אנחנו עובדים בעיקר על איכות ותוכן הצילומים. הם צריכים להיות שונים באופן משמעותי ממה שנקרא “סתם תמונה”. בביקור בדף שלכם, הלקוח צריך להבין מיד מה בדיוק המסר של העסק שלכם ומדוע מועיל לו לשתף אתכם פעולה. תמונות מעובדות ותוכן וידאו ימשכו את המשתמש, השאלה היא היחס והאיכות שלהם. גם הטקסט צריך להתאים לתמונות הן בסגנון והן בצורה: תמציתי, מעורר מוטיבציה, אינפורמטיבי.

קידום בלינקדאין

קידום בלינקדאין

חברות יכולות ליצור עמוד עסקי בלינקדאין כדי לקדם את המוצרים והשירותים שלהן, לפרסם משרות פנויות ועוד.
מדוע בכל זאת כדאי להשקיע בבנייה ותחזוקה של עמוד עסקי בלינקדאין?

 • קידום מוצרים ושירותים- דף עסקי בלינקדאין הוא משאב נוסף – בנוסף לדפי הנחיתה, פייסבוק, אינסטגרם ופרופילי מדיה חברתית אחרים – לקידום המוצרים והשירותים של החברה שלכם. כאן תוכל להציג את ההצעה שלכם, לתאר את היתרונות שלה למנויים ולמקם קישורים למקורות אחרים.
 • פרסום תוכן- לינקדאין היא פלטפורמה מצוינת לפרסום תוכן בעל ערך לקהל היעד שלכם. על ידי פרסום וקישור למאמרים שלכם, אתם יכולים להכיר למשתמשים את המוצר ולהדריך אותם כל הדרך אל הקנייה. על ידי שיתוף תוכן שימושי ומעניין בלינקדאין, ניתן להביא יותר תנועה לאתר ולהפוך לידים ללקוחות.
 • הגברת המודעות למותג- כדי שהעסק יצליח, הצרכנים חייבים להיות מסוגלים למצוא אותכם באינטרנט. דף עסקי בלינקדאין נותן למשתמשים דרך נוספת ללמוד על העסק שלכם באינטרנט. בנוסף, הצבת קישורים לאתר שלכם יכולה להגדיל את מיקומו בתוצאות החיפוש.
 • תקשורת עם קהל היעד- עמוד עסקי בלינקדאין הוא הדרך המושלמת להתחבר לקהל היעד (במיוחד לחברות B2B). ניתן לתקשר עם מספר רב של בעלי עסקים ואנשי מקצוע באמצעות פוסטים, תגובות, הודעות, כמו גם פרופילים אישיים לתקשורת אישית.
קידום בטיקטוק

קידום בטיק טוק

קידום Tik Tok הוא דרך יעילה למשוך קהל חדש ולחדש את רשימת הלקוחות.
טיק טוק לעסקים פותר שלוש בעיות בבת אחת:

 • הגברת המודעות למותג. סרטונים מהירים, שלרוב אינם נושאים עומס סמנטי, יכולים להיות שימושיים לעסקים. בעלי עסקים יכולים ליצור גם סרטוני תדמית וגם סרטוני היכרות כדי למשוך את תשומת הלב של קהל היעד למוצר שלהם.
 • בניית אמון. מכיוון שלמשתמשים נמאס מהפרסום הרגיל ברשתות החברתיות, מה שכיום לעתים קרובות מעלה את הספקות שלהם, יהיה קל יותר למשוך את תשומת לבם ולצבור אמינות עבור העסק ב-TikTok.
 • יצירת רעיון כללי של המותג. פרסום עקבי של תוכן באפליקציה יאפשר למותג ליצור תדמית משלו ותפיסה משלו כיצד הוא אמור להיראות על ידי לקוחות פוטנציאליים.

   

אחד היתרונות העיקריים של קידום מותג ב-TikTok הוא היכולת לקדם בקלות את חשבון העסק ו”להיבנות” על תוכן איכותי. ככל שהסרטונים יקבלו יותר צפיות, כך הם ייכללו לעתים קרובות יותר בהמלצות של קהל היעד שלכם. התחלה קלה אפשרית בשל התאמה ברורה לאינטרסים של המשתמשים, שהאפליקציה בוחרת ומייצרת באופן עצמאי בפיד הראשי.

יש כלל חשוב אחד לקידום בטיק טוק – להתעדכן בטרנדים. אם אתם מבינים מה פופולרי ומבוקש עבור קהל מסוים, יהיה לכם קל ליצור פרסומות ולהכיר ללקוחות פוטנציאליים את המוצרים והשירותים שלכם.

אילו תכנים חשוב לפרסם בעת קידום ברשתות החברתיות?

תוכן ברשתות חברתיות הוא אוסף של מידע טקסט, גרפי, חזותי, אודיו ווידאו המשמש לקידום. הוא צריך להיות מגוון, מעניין, שימושי וייחודי. יצירתו קלה, רק הפגינו מעט יצירתיות והבינו את סוגי התוכן ברשתות החברתיות. חמשת הסוגים העיקריים של תוכן שחשוב לפרסם לצורכי קידום ברשתות החברתיות הם: 

תוכן אינפורמטיבי

מכיל מידע שמטרתו להשיג אמון. סוג התוכן הנפוץ ביותר. מה ניתן לרשום?

 • על ההיסטוריה של העסק – הדרך להצלחה ושלבי הפיתוח העיקריים.
 • על החדשות – מה קורה בחיי החברה והתעשייה כולה.
 • על כישורי הצוות – הדרכות וקורסים שהופכים אתכם ואת העובדים שלכם למקצוענים של ממש.
 • על חוזקות החברה – יתרונות חשובים ללקוח, הוספת אמינות למותג בעיני המנויים.

 תוכן מכירתי

עוזר להפוך קונה פוטנציאלי לקונה אמיתי. תוכן זה צריך להיות בעל מינון מדיוק. מה ניתן לרשום?

 • יתרונות – חוזקות המוצר וההצעה המוכרזת.
 • החלטות – ההטבות שיקבל הלקוח בבחירת המוצר או השירות.
 • מחירים – עלות הייצור והצדקתה.
 • ביקורות מלקוחות – חוות דעת של לקוחות קיימים שכבר יש להם ניסיון בעבודה איתכם.

יצירת תוכן מוכר ברשתות חברתיות היא אומנות של ממש, מקוריות תתקבל בברכה. פוסט מכירה צריך להכיל כותרת קליטה, ייחודיות של ההצעה, זמן מוגבל וקריאה לפעולה.

תוכן חינוכי

מאשר את המומחיות של כותב הבלוג בנושא מסוים. מה לרשום?
כללי בחירה ותפעול – מידע שיהפוך אותכם לאמן במלאכתכם בעיני הלקוח.
חוות דעת של מומחי צד שלישי – ביקורות של מובילי דעה ומנתחי שוק.
אתם יכולים לפנות למובילי דעה שכבר זכו לאמון של מספר רב של מנויים ויכולים למשוך את תשומת ליבם למותג שלכם.

תוכן מרתק

סוג זה של פוסטים ברשתות החברתיות נחשב לאפקטיבי ביותר, שכן הוא עוזר להיכנס לסוג של דיאלוג עם מנויים (לקוחות פוטנציאליים וקיימים). במקביל, הוא מכוון לבניית אמון ובניית תקשורת. איך מקבלים תגובה?

 • בקשו חוות דעת, דירוג, סקור או הצעת פתרון. כאן תוכלו לשאול על מה שחסר ללקוחות, מה הם רוצים לראות בעמוד, מה הם מצפים מהחברה וכו’.
 • ערכו סקר פתוח (ללא אפשרויות תשובה) או סגור (עם אפשרויות תשובה). כאשר עורכים סקר, הנושא צריך להיות רלוונטי לקהל היעד. למרות הפופולריות של סקרים, תמיד יש סיכוי שהקהל לא יגיב לזה בשום צורה. כאשר עורכים הצבעות רחבות היקף, שיצריכו מאמץ וזמן מהמשיב, פתרון טוב יהיה לעודד את המשתתפים עם בונוסים קטנים אך נעימים (הנחות, מתנות וכו’).
 • הציעו אתגר מעניין או השתתפו במשחק פרסום.

תוכן משעשע

משחרר המתח וקובע את מצב הרוח. סוג זה של תוכן ברשתות החברתיות אינו פותר בעיות עסקיות מיידיות, אבל הוא זה שיכול למשוך את תשומת הלב של לקוח פוטנציאלי. למרות העובדה שהעסקים עברו מזמן לרשתות חברתיות, רוב האנשים באינטרנט מחפשים בידור ותוכן קליל. מה אפשר לפרסם?

 • תמונות יפות וסרטונים מצחיקים.
 • סיפורים מרתקים.
 • בדיחות, ציטוטים ואנקדוטות.
 • עובדות מעניינות וחומרים חינוכיים.
 • הורוסקופים ומבחנים.

תוכן משעשע ברשתות החברתיות אמור לגרום לחיוך ורצון לשמור על תשומת הלב בפוסט המוצע. אבל אל תעתיקו פוסטים מאחרים. צרו אחד משלכם – זה יהפוך אתכם לייחודי בעיני המנויים.

מהו קידום ממומן ברשתות החברתיות?

קידום ברשתות החברתיות של תוכן ממומן כולל מודעות טקסט ותמונה הנראות רק לקהל היעד שעומד בקריטריונים מסוימים: מין, גיל, גיאוגרפיה וכו’, אותם אתם מגדירים מראש בפרויקט. ברשתות החברתיות משתמשים מאוחדים לפי קריטריונים שונים. 


מודלים לתשלום עבור מודעות
קידום ברשתות החברתיות
 

 • מחיר לקליק – תשלום לקליק
 • מחיר לאלף הופעות – תשלום עבור 1000 הופעות של המודעה
 • תשלום עבור אינטראקציה (תגובה, לייק, פרסום מחדש, צפייה בתמונה או סרטון) – זמין בפייסבוק ובאינסטגרם.


בעת קידום ברשתות החברתיות דרך השקת הקמפיין הממומן,
זכרו שהעלות לקליק, הופעה או אינטראקציה מושפעת מ:

 • התאמה של התוכן לקהל הנבחר – ככל שיותר רלוונטי ושימושי, כך העלות לקליק נמוכה יותר
  כמות הטקסט בתמונה – ככל שיותר טקסט, כך העלות לקליק גבוהה יותר
 • רמת התחרות – ככל שמפרסמים מציגים מודעות לאותו קהל, כך העלות לקליק גבוהה יותר.

 

אילו פוסטים כדאי לקדם?

בעיקר מסחריים. ניתן לשלב פוסט אינפורמטיבי עם קישור למוצר.
אל תשכחו לשים תגי UTM בקישורים למודעות כדי לעקוב אחר ביצועים במערכות ניתוח. יחד עם פוסטים מסחריים, ניתן לקדם תוכן משעשע, ייחודי ומעניין.
קידום ברשתות החברתיות של תוכן זה יאפשר לכם לקבל סיקור גדול וזול, קהל מתעניין ואפקט תקשורתי.

מהן היתרונות והחסרונות בקידום ממומן ברשתות החברתיות? 

לכל סוג של קידום ברשתות החברתיות, כולל קידום ממומן, יש חסרונות ויתרונות אופייניים משלו. במטרה למשוך לקוחות פוטנציאליים לעסק שלכם באמצעות הרשתות החברתיות, לפרסום כזה יש את היתרונות הבאים:

 • סיקור קהל יעד –
  רוב הרשתות החברתיות הפופולריות ביותר מאפשרות למפרסמים להציג מודעות משלהם לקהל יעד ממוקד. כלומר, כל מפרסם יכול לקבוע פרמטרים של אנשים שלדעתו עשויים להתעניין במוצר מסוים. זה יכול להיות כל נתון המקובל למילוי השאלונים – מין, מקצוע, תחביבים, מקום מגורים, גיל ועוד.
 • יצירת תדמית חיובית –
  יעילות הפרסום ברשתות חברתיות ככלי לגיבוש יחס נאמן של לקוחות פוטנציאליים כלפי חברה מקודמת. המודעות למותג הולכת וגדלה, הסמכות של החברה גוברת.
 • ניתוח מפורט של מהלך הפרסום –
  כמו כן, רוב הרשתות החברתיות ה”מתקדמות” מספקות הזדמנות לצפות בניתוח מפורט של פעילות המבקרים עבור מגוון פרמטרים ולבצע התאמות עדכניות.
 • קהל גדול –
  מדי יום מבקרים ברשתות החברתיות המפורסמות ביותר כמה מיליוני משתמשים. זה נותן פוטנציאל עצום לעסק להשיג לקוחות פוטנציאליים.
 • עלות נמוכה –
  למרות שעלות שירותי הפרסום ברשתות החברתיות עולה בהתמדה, כיום הם עדיין המשתלמים ביותר.

חסרונות של קידום ממומן ברשתות חברתיות

 • הקושי בסינון איכותי של קהל יעד.
 • חוסר היכולת לחזות את התוצאות של חברת פרסום לפני השקתה
  הצורך בידע ובניסיון מיוחדים.


כפי שניתן לראות, החסרונות נובעים בעיקר מחוסר ניסיון בפעילות מסוג זה, שכן מדובר בדרך חדשה יחסית לקידום סחורות ושירותים. לכן, ניתן ללמוד, לנסות, להעז ולא לוותר, בעוד שבכל עסק, דרך קידום ברשתות החברתיות, ניתן להגיע להצלחה רבה.

מהי הרשת החברתית המובילה כיום בעולם השיווק הדיגיטלי?

כפי שניתן לראות, הרשתות החברתיות שונות זו מזו בתוכן ובקהל המשתמשים שלהם, מכאן שגם לא ניתן להשוות בין הרשתות ולקבוע איזו מהן הכי מובילה בעולם השיווק הדיגיטלי, הרי כל רשת מציעה לעסק מגוון אפשרויות קידום ברשתות החברתיות ופרסום שיווקי, וחבל לא להשתמש בהן.

זה לא באמת משנה כמה משתמשים יש לכל רשת חברתית.
כי אתם יודעים מה באמת חשוב? עם כמה אנשים אתם יכולים ליצור אינטראקציה.
אם יש 2.4 מיליארד אנשים פעילים בפייסבוק, אבל אף אחד מהם לא מתעניין בסיפורים שאתם משתפים, אז אין ערך ברשת הזו.
הצלחת הרשתות החברתיות אינה תלויה במספר המשתמשים הפעילים, אלא במספר האינטראקציות שאתם יכולים לייצר.
אז, פשוט הסתכלנו על התכונות של רשתות חברתיות ועבודה איתן.
לעצור באחד, או להשתמש בכמה בבת אחת זו שאלה שרק אתם יכולים לענות אליה. 

שאלות ותשובות

קידום ברשתות החברתיות של תוכן ממומן כולל מודעות טקסט ותמונה הנראות רק לקהל היעד שעומד בקריטריונים מסוימים: מין, גיל, גיאוגרפיה וכו’, אותם אתם מגדירים מראש בפרויקט. ברשתות החברתיות משתמשים מאוחדים לפי קריטריונים שונים. 

קידום ברשתות החברתיות של תוכן אורגני כולל פוסטים שעולים באופן שוטף ומוצג לעוקבים של הדף או יכול להיות מוצג עבור אנשים שאולי הנושא יכול ״לעניין  אותם״. במידה והנושא רלוונטי  או מעניין הוא יכול לצבור חשיפה אורגנית רבה.

 • קידום ברשתות החברתיות, הוא אחד מסוגי השיווק באינטרנט שמטרתם ליצור אינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים באמצעות רשתות חברתיות ומסרים מידיים. קידום ברשתות החברתיות הוא כלי יעיל לפיתוח עסקי ומודעות למותג.
יוסף טיראן

שמי יוסף טיראן, בן 28 ובעל עסק לשיווק דיגיטלי ובניית אתרים לעסקים עם מעל 3 שנות ניסיון בתחום. נווד דיגיטלי, עובד מטייל בעולם במטרה להגשים את החלומות שלי. התחלתי לכתוב מאמרים בנושאים שונים שאני אוהב בכדי לתת מידע והשראה לאנשים שמתעניינים בתחומי עניין שאני יוצר בתוך האתר שלי. אם יש לכם שאלות בכל אחד מן הנושאים שאני כותב כאן, תרגישו חופשי ליצור איתי קשר ואשמח לעזור בכל נושא!

שתפו: