סגירה

קידום ברשתות החברתיות – איך מתחילים?

קידום ברשתות החברתיות

קידום ברשתות החברתיות –
איך להגדיל חשיפה במהירות?

קידום ברשתות החברתיות הוא עוד ערוץ שיווקי בעולם שיווק דיגיטלי לעסקים (Social Media Marketing) הוא ערוץ אפקטיבי לאינטראקציה עם המשתמשים והגדלת התנועה לאתר,
וכתוצאה מכך גידול במכירות. ניתן ליצור קבוצות ופרופילים בפייסבוק, טיק טוק ואינסטגרם.
זה מאפשר לכם להגיע לקהל גדול, לספק מידע בזמן על מבצעים, הנחות וחדשות מותג.
לנוכחותן של קהילות חיות ברשתות החברתיות יש גם השפעה חיובית על מיקומו של האתר בתוצאות החיפוש בגוגל. 

תוכן עניינים

מה זה קידום ברשתות החברתיות?

אתם בטח כבר יודעים ששיווק הוא הדרך שבה חברה מתקשרת עם העולם החיצון כדי להרוויח. SMM הוא אחד מאותם ערוצי השיווק.

SMM – קידום ברשתות החברתיות, הוא אחד מסוגי השיווק באינטרנט שמטרתם ליצור אינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים באמצעות רשתות חברתיות ומסרים מידיים. קידום ברשתות החברתיות הוא כלי יעיל לפיתוח עסקי ומודעות למותג. קידום ברשתות החברתיות מאפשר לעסק:

 • להגביר את המודעות למותג
 • למשוך לקוחות חדשים
 • להגדיל מכירות
 • להגביר את נאמנות הקהל
 • לבנות תדמית מותג
 • ללמוד עוד על קהל היעד של העסק

מהם היתרונות של קידום ברשתות החברתיות?

לאחר שמנועי החיפוש עדכנו את המדיניות שלהם, האמון שלהם באתרים שיש להם קבוצות ברשתות החברתיות עולה משמעותית. כתוצאה מכך, קידום ברשתות החברתיות מאפשר לעסק להגיע למיקומים הטובים ביותר ברשתות החברתיות תחת מנוע החיפוש שלהם, ולהנות ממגוון יתרונות המסופקים על ידי קידום ברשתות חברתיות, כמו:

דיוקן של קהל היעד 

ניתן לראות מי מנוי עליכם ומי לא; מי מקיים אינטראקציה פעילה עם התוכן; מי מעוניין במוצר; אילו קשיים ובעיות יש לקהל והאם המוצר עוזר לפתור אותם. נוכחות ברשתות חברתיות ויצירת קשר עם הקהל מסייעים לחברה להבין טוב יותר את בקשותיה ולהתאים את התוכן והמוצר בהתאם לבקשות אלו.

סיקור ואזכורים 

ככל שתכני החברה מופצים יותר בעזרת קידום ברשתות החברתיות, כך המודעות למותג גבוהה יותר. אם אדם רואה פרסום עשר פעמים שהשירות שלכם הוא הטוב והנוח ביותר, כאשר יש לו משימה שהשירות פותר, הדבר הראשון שהוא יזכור זו החברה המוזכרת ביותר שיכולה לפתור את הבעיה הזו!

מעורבות 

מעורבות ברשתות חברתיות מושגת באמצעות לייקים, פוסטים חוזרים, תגובות, קליקים. מעקב אחר רמת המעורבות חשובה כדי לפרסם תוכן שיתפוס את המנוי ויגרום לו ליצור אינטראקציה עם העסק.

תנועה לאתרים

נקודה זו חשובה במיוחד עבור עסקים שהם בעלי אתרים ונותנים ושירותי אינטרנט. באמצעות קידום ברשתות החברתיות הם מושכים לקוחות לאתרים ולדפי הקידום של קמפיינים פרסומיים: הם אוספים לידים, רישומים וכתובות מייל, מוכרים סחורות ושירותים ועוד.

את הקידום ניתן לבצע דרך כל רשת חברתית פופולארית, ולהנות משלל יתרונותיה. 

קידום בפייסבוק

קידום בפייסבוק

אם ננסה לאפיין בקצרה את קהל הפייסבוק, אז הוא מורכב מנציגים של גילאים ופלחים מקצועיים שונים. בתור פלטפורמה חברתית, פייסבוק, ללא ספק, נותנת מקום לחומרי טקסט ותוכן. הרשת החברתית עצמה ממצבת את עצמה כאוניברסלית, אבל רוב התוכן מסתכם בטקסט אינפורמטיבי. פייסבוק בדרך כלל נאמנה לכל סוג של עסקים, בין אם זה B2B או מותגים אישיים. ישנן דוגמאות רבות לקידום איכותי ומוצלח של פרויקטים בעלי אופי שונה מאוד: אוכל, תקשורת, ספורט ופנאי. 

כדאי לשקול עבודה נוחה עם הגדרות קידום ברשתות החברתיות, כך תוכלו לכסות פלח של קהל יעד יחסית נרחב. פייסבוק מציעים מספר שירותים מאוד נוחים לקידום עסקים כמו: 

 • צ’אט בוט-  בעזרת צ’אט בוט תוכלו להפוך את תמיכת הלקוחות לאוטומטית חלקית. ניתן לכתוב שאלות נפוצות ותשובות אוטומטיות, ולשאלות מורכבות ואינדיווידואליות.
 • וידיאו לייב- כעת תוכל להזמין את העוקבים שלכם לצפות ולדון יחד בסרטונים שלכם בזמן אמת.
 • שירותי פרסום ממומן או קידום ממוקד על פי קהל יעד.
קידום באינסטגרם

קידום באינסטגרם

אינסטגרם הפכה מזמן מפלטפורמה לפרסום תוכן, תמונות ולערוץ תקשורת מלא עם המשתמש. אינסטגרם מציגה בפנינו מקרה שבו משתמש נחשף לעסק על ידי תמונה איכותית ומושכת. ליווי טקסט כאן הוא משני למדי (אבל זו לא סיבה להתייחס אליו ברישול).

היתרונות הבלתי מבוטלים של קידום ברשתות החברתיות דרך אינסטגרם כפלטפורמת קידום כוללים הגדרות אינטואיטיביות לקמפיינים פרסומיים, כיסוי משתמשים איכותי, מנגנוני SMM נוחים, כמו מעקב המוני ולייק המוני. אך כאן יש שני מנגנונים המסבכים את הקידום: 

 • דירוג הפרסומים- הפוסטים הנצפים והפופולריים ביותר נמצאים בעדיפות ההצגה בפידים של רוב המשתמשים. אם הפרויקט שלכם רק תופס תאוצה, תצטרכו להתמודד עם הגחמות של “הפיד החכם”. 
 • גורם נוסף שלא משחק לידיו של אף עסק הוא חוסר היכולת לפרסם קישורים ישירים למשאבים של צד שלישי (ניתן לעשות זאת בכותרת הפרופיל, אך לא בגוף הפוסט).

ישנם מספר כללים שחשוב להכיר בזמן קידום דרך האינסטגרם. אל תשכחו שאנחנו עוסקים בתוכן ויזואלי, כלומר אנחנו עובדים בעיקר על איכות ותוכן הצילומים. הם צריכים להיות שונים באופן משמעותי ממה שנקרא “סתם תמונה”. בביקור בדף שלכם, הלקוח צריך להבין מיד מה בדיוק המסר של העסק שלכם ומדוע מועיל לו לשתף אתכם פעולה. תמונות מעובדות ותוכן וידאו ימשכו את המשתמש, השאלה היא היחס והאיכות שלהם. גם הטקסט צריך להתאים לתמונות הן בסגנון והן בצורה: תמציתי, מעורר מוטיבציה, אינפורמטיבי.

קידום בלינקדאין

קידום בלינקדאין

חברות יכולות ליצור עמוד עסקי בלינקדאין כדי לקדם א