סגירה

שיווק דיגיטלי לעסקים – מאמר מקיף לעסק

שיווק דיגיטלי לעסקים
בשנים האחרונות האינטרנט השתנה באופן משמעותי וממשיך לשנות את הדרך שבה אנשים חיים ואת הדרך שבה הם מקבלים החלטות. הנישה העסקית אינה יוצאת דופן.

המשמעות היא ששיווק לא מקוון כבר פחות יעיל ברחבי האינטרנט, השיווק היום לובש צורה אחרת, עם שימוש בטכנולוגיה דיגיטלית. מטרת השיווק תמיד הייתה לפגוש את קהל היעד בזמן הנכון ובמקום הנכון. לכן, היום אתם צריכים לפגוש אותו במקום שבו הוא ‘גר’ – באינטרנט. לכן, אם אתם עדיין לא משתמשים בכלי שיווק דיגיטלי לעסקים, זה הזמן לחשוב מחדש על הגישה שלכם לקידום העסק ולאמץ את הכלים שעוזרים לעשות עסקים באינטרנט.

מה זה בעצם שיווק דיגיטלי לעסקים?

שיווק דיגיטלי לעסקים הוא מכלול של פעילויות שיווקיות המשתמשות בטקטיקות דיגיטליות, כלים וערוצי תקשורת שונים לתקשורת עם קהל היעד בו הלקוחות הפוטנציאליים מבלים את רוב זמנם – אונליין. ישנן מספר טקטיקות וכלים הנוגעים למושג שיווק דיגיטלי. מדובר באתר החברה עצמה ובערוצי שיווק דיגיטליים – ערוצים מקוונים לקידום ומשיכת לקוחות: SEO, פרסום באינטרנט, שיווק במייל, משפך מכירות, תוכן שיווקי, פרסום טיזר, SMM וכו’. לעסק שמשתמש בערוצי שיווק דיגיטליים שונים יש את היכולת ליצור אינטראקציה עם קהל היעד בצורה הרבה יותר יעילה ובזמן, ובכך להגדיל כל הזמן את מספר הלקוחות החדשים ואת נאמנות הקהל למותג.
תוכן עניינים

מהן היתרונות בשיווק דיגיטלי לעסקים?

היתרון העיקרי של שיווק דיגיטלי לעסקים הוא היכולת לבנות תקשורת עם קהל היעד במקום שבו הוא מבלה את רוב זמנו- היום זה באינטרנט. האינטרנט מחליף את הטלוויזיה. אם לפני 30 שנה הטלוויזיה הייתה מקור המידע העיקרי וערוץ אינטראקציה עם העולם, כיום משתמשים אוהבים לתקשר באינטרנט – באמצעות אפליקציות, אתרים ורשתות חברתיות.

בנוסף, בניגוד לרוב פעילויות השיווק הלא מקוונות, השיווק הדיגיטלי מאפשר למשווקים לראות תוצאות ספציפיות וניתנות למדידה בזמן אמת. אם פרסמתם בעיתון לפחות פעם אחת, אתם מבינים כמה קשה לעקוב אחר המספר האמיתי של האנשים שמתעניינים בפרסומת שלכם. ואין דרך אמינה לדעת אם המודעה הזו הביאה למכירות. באמצעות שיווק דיגיטלי לעסקים, אתם יכולים להעריך באופן ריאלי את ההחזר על ההשקעה עבור כל כיוון שיווקי, פשוטו כמשמעו. והנה כמה דוגמאות לכך:

ניתוח תנועה לאתר

תוכנת ניתוח דיגיטלית מאפשרת לראות את המספר המדויק של אנשים שצפו בדף הבית של האתר שלכם בזמן אמת. בין שאר נתוני האנליטיקה, ניתן לראות גם בכמה דפים הם ביקרו, באיזה מכשיר הם השתמשו ועוד. נתונים אלה יעזרו לכם לתעדף נכון. תבינו באילו ערוצי שיווק כדאי להוציא יותר כסף ובאילו פחות. זה ייעל את התקציב ואת התהליכים כדי לשפר את האפקטיביות של קידום העסק שלכם.

ניתוח קהל היעד

בעזרת כלי שיווק דיגיטלי לעסקים תוכלו לדעת לא רק כמה אנשים עשו פעולה כזו או אחרת, אלא גם מי האנשים האלה. אתם יכולים לעקוב אחר המגדר, הגיל, המיקום ותחומי העניין של האנשים האלה. כל הנתונים הללו תורמים להבנה טובה יותר של קהל היעד שלכם ולקמפיינים שיווקיים טובים יותר בעתיד.

אסטרטגיית שיווק דיגיטלית יעילה, בשילוב עם הכלים והטכנולוגיה הנכונים, מאפשרת לכם לעקוב אחר כל המכירות שלכם, עד ליצירת הקשר הדיגיטלי הראשון שיש ללקוח עם העסק שלכם. הכלים והטכנולוגיות שעליהם מדובר נקראים מודל תכונות. זה מאפשר לכם לעקוב אחר האופן שבו אנשים מקיימים אינטראקציה עם התוכן או האתר שלכם וקונים את המוצר או השירותים שלכם. זה עוזר לקבל החלטות מושכלות יותר לגבי האסטרטגיה השיווקית של העסק. כלומר, איזה תחום בו ראוי ליותר תשומת לב, ואילו מרכיבים במחזור המכירות צריכים להשתפר.

מהו שיווק מסורתי?

שיווק מסורתי הוא גישה שבה משווקים מזהים את הצרכן שלהם ומציבים מודעות היכן שהצרכן יכול לראות, לשמוע או ליצור איתם אינטראקציה במצב לא מקוון.

המונח “מסורתי” מתייחס לכל סוג של שיווק שאינו מתנהל באינטרנט. המשמעות היא תקשורת עם קהל היעד באמצעות דפוס, וידאו, דיוור ישיר, טלפוניה ופרסום חוצות כגון שלטי חוצות. שיטת שיווק זו כוללת גם את התקשורת, מעיתונים ועד רדיו. שיווק מסורתי ממלא תפקיד חשוב במשיכת קהלים מקומיים. מודעות המתפרסמות בצורה פיזית עשויות להישמר במשך זמן רב. בנוסף, יש קהל שקל יותר להגיע אליו באמצעות שיווק מסורתי מאשר דיגיטלי.

מה ההבדל בין שיווק מסורתי לשיווק דיגיטלי?

ישנם הבדלים רבים בין שיווק מסורתי לדיגיטלי. הנה כמה מהם:

סביבת שיווק

אולי ההבדל הגדול ביותר בין שיווק דיגיטלי לעסקים לשיווק מסורתי טמון בערוץ ששני סוגי השיווק משתמשים בו כדי להגיע לקהל שלהם. השיווק המסורתי הוא ותיק יותר ולכן משתמש בשיטות פרסום מוקדמות יותר לצרכנים שלו, כמו מדיה מודפסת שניתן לראות ולגעת. שער מגזין נעים ויזואלית או פרסומת מרגשת הם דוגמאות לשיווק מסורתי רב עוצמה.
שיווק דיגיטלי לעסקים משתמש במדיה דיגיטלית כדי למכור לצרכנים. סוגים רבים של צרכנים יכולים להיות מעורבים בשיווק זה מכיוון שהוא כל כך נגיש. בנוסף, המודעות שצרכנים רואים בזמן גלישה באינטרנט או במדיה החברתית ממוקדות במיוחד אליהם בהתבסס על תחומי העניין שלהם ומה שהם חיפשו לאחרונה במכשירים שלהם. אנשים רבים משתמשים בטלפונים שלהם על בסיס יומי, מה שמציע פלטפורמות רבות לשיווק דיגיטלי.

דמוגרפיה

שיווק מסורתי יכול להיות יעיל מאוד כאשר אתם מנסים להגיע לקהל מבוגר יותר. סביר להניח ששימוש במדיה כמו עיתונים ומודעות רדיו ימשוך אנשים מבוגרים, כך שאם זה קהל היעד של המותג שלכם, השיטה המסורתית עשויה להיות הבחירה הנכונה. בנוסף, שיווק מסורתי שימושי בעת פרסום מקומי. אם עסק קטן רוצה להגיע לקהל מקומי רחב יותר, הוא יכול להפיק תועלת מהשימוש בפליירים, שיווק מפה לאוזן ושלטי חוצות.

יש סיכוי גבוה יותר ששיווק דיגיטלי יגיע לקהלים צעירים יותר מכיוון שמיליוני צעירים מרבים להשתמש בטלפונים שלהם במהלך היום וצופים במודעות במדיה החברתית. שיווק דיגיטלי לעסקים שימושי כאשר מנסים להגיע לקהל גלובלי יותר מכיוון שהערוצים שבהם הם משתמשים כדי להגיע לצרכנים נגישים יותר לצופים ברחבי העולם.

תיעוד

שיווק מסורתי מספק לצרכנים לעתים קרובות פרסומת מוחשית למוצר או השירות המוצעים, שאותה הם יכולים לצפות מאוחר יותר. שיווק דיגיטלי לעסקים מציג מוצר או שירות דרך אתרי אינטרנט, סרטונים או פרסומות מקוונות אחרות שצופים עשויים לראות בזמן הגלישה באינטרנט. מדיה דיגיטלית היא גם אפשרות ללא נייר, שיכולה להיות חסכונית יותר ולחסוך במשאבים.

הוצאות

שיווק מסורתי יכול להיות יקר יותר בגלל החומרים המשמשים בחלק מהפרסומות. לדוגמה, בעוד שליחת פליירים למאות אלפי אנשים יכולה להיות דרך מצוינת להגדיל את הידע הצרכני על מוצר, היא עלולה להתייקר בגלל הנייר ושירותי הדואר. שיווק דיגיטלי לעסקים משתמש בטכנולוגיה כדי לשלוח פרסומות מקוונות ללקוחות פוטנציאליים. בלי צורך לקנות נייר או צבע מדפסת כדי לשלוח פרסומות, זה יכול להיות משתלם יותר להשתמש בשיווק דיגיטלי.

אינטראקציה עם צרכנים

יש פחות אינטראקציה עם צרכנים בשיווק מסורתי. שלטי חוצות ופרסומות מוקלטות מראש מאפשרים ללקוחות לצפות בתכנים מבלי להגיב. אין אינטראקציה פיזית או מילולית בין הצרכן למותג, מה שחלק מהלקוחות הדמוגרפיים מעדיפים כי הם יכולים לראות מודעה ואז להחליט בעצמם אם הם רוצים לרכוש את המוצר.

שיווק דיגיטלי לעסקים נותן למותג הזדמנויות רבות לתקשר עם הצרכנים שלו באמצעות פלטפורמות דיגיטליות. לקוחות יכולים לשאול שאלות או להשאיר הערות על מוצר ישירות באתר החברה או בחשבון המדיה החברתית, ומישהו יכול להגיב במהירות. צרכנים נאמנים למותג נוטים יותר ליצור אינטראקציה עם המותג הזה ולבצע רכישות.

ניתוח נתונים

לשיטות שיווק מסורתיות יכולות לקחת מספר שבועות או יותר כדי לנתח את האפקטיביות של האסטרטגיות בהן נעשה שימוש. עסקים עם תקופה ארוכה יותר של חשיפה לאותה מודעה עשויים להעדיף שיטה זו כדי לראות את תוצאות הניתוח שלהם. שיווק דיגיטלי לעסקים נותן לכם תובנה מהירה על נתוני הקמפיינים, שימושי לאיסוף מידע על מה עובד ומה צריך לתקן באופן מיידי.

שיווק דיגיטלי לעסקים

מהן התחומים העיקרים שתמצאו בשיווק דיגיטלי?

למשווקים הדיגיטליים הטובים ביותר יש הבנה ברורה כיצד כל קמפיין שיווק דיגיטלי לעסקים תומך ביעדי המותג הכוללים של החברה. ובהתאם למטרות האסטרטגיה השיווקית שלהם, משווקים יכולים להרחיב את מסעות הפרסום שלהם בערוצים בתשלום וגם בערוצים בחינם. לדוגמה, משווק תוכן עשוי לכתוב סדרה של פוסטים בבלוג כדי לסייע ביצירת לידים על סמך ספר אלקטרוני חדש שהחברה הוציאה לאחרונה. משווק מדיה חברתית (מנהל SMM) “יקדם” את הפוסטים הללו בבלוג באמצעות פרסומים בתשלום ואורגניים בפרופילי החברה. משווק המייל ירכיב מכתבים המתארים את החברה ביתר פירוט וישלח אותם למי שהורידו את הספר האלקטרוני. להלן סיכום מהיר של טקטיקות השיווק הדיגיטלי הנפוצות ביותר והערוצים שבהם כל אחד משתמש:

פרסום ושיווק באינטרנט

פרסום ושיווק באינטרנט הוא צורה של הצגה לא אישית באינטרנט של מידע על סחורות ושירותים. מטרת הפרסום באינטרנט היא להגדיל את המכירות של סחורות ושירותים, הן באמצעות מכירות מקוונות – דרך האינטרנט, והן מכירות לא מקוונות – באמצעות ערוצי מכירה מסורתיים. המטרות המשניות של פרסום מקוון הן להשיג קבוצה מקושרת של התוצאות הבאות:

 • היווצרות ועלייה בביקוש לסחורות ושירותים בקרב משתמשי אינטרנט
 • תעמולה באינטרנט של נכסי צרכנים של סחורות
 • קידום מותגים באינטרנט
 • עלייה בנוכחות בשוק
 • יצירת ערוצי מכירה מקבילים (מקביל לערוצי מכירה מסורתיים)
 • שיפור תדמית החברה

קידום באמצעות תוכן

מונח זה מתייחס ליצירה וקידום של תוכן במטרה להגביר את המודעות למותג, להגדיל את התנועה, לתקשר עם קהל היעד, לייצר לידים ולמשוך לקוחות חדשים. שיווק באמצעות תוכן נחשב לאחד הכלים האפקטיביים ובו בזמן מוזלים לקידום עסק באינטרנט. ערוצים ליישום אסטרטגיית שיווק באמצעות תוכן:

 • פוסטים של בלוג
 • ספרים ומאמרים אלקטרוניים
 • פודקאסטים
 • אינפוגרפיקה
 • חוברות וקטלוגים אונליין

קידום ברשתות החברתיות

סוג זה של שיווק דיגיטלי לעסקים מטרתו לקדם את המו